İçeriğe geç
Anasayfa » Beşyol Kurye

Beşyol Kurye

Beşyol kurye ile yolda buz olduğunda güvenli bir şekilde araba kullanmak için ihtiyaç duyduğunuz becerileri keşfedeceğiz. Pekala, kurtulacağımızı düşündük. Mayıs sonu ve Haziran başındaki şaşırtıcı derecede yüksek sıcaklıklardan sonra (evet, bu bölgelerde hava gerçekten yüksek dereceye kadar çıktı; sizin için nasıldı?). Artık normal hizmet yeniden başladı. Bu, yollarda buz olduğu ve sürücülerin dışarıdayken daha dikkatli olmaları gerektiği anlamına gelir.

Motor kaputunun altında ‘soğutma sıvısı deposunu’ bulacaksınız – ama yine de tam yeri için el kitabınıza bakın. Bir şişe doğru şekilde karıştırılmış antifriziniz olduğunda, onu ‘maksimum’ seviye işaretine kadar (ve daha yüksek olmayacak şekilde) hazneye dökün. Aracınızın lastiklerinin buzlu koşullarda neredeyse o kadar etkili bir şekilde tutunamayacağını unutmayın, bu nedenle önünüzdeki araçla aranızda çok daha büyük bir boşluk bırakmanız gerekir.

Güneşli kurye ile bunun altında araba ve kamyonet sürücülerimiz var. Bu da bizi en altta otobüs ve kamyon sürücüleriyle baş başa bırakıyor. Evet çalışma esnasında ve yollarda Güneşli kurye her zaman çalışırken çok dikkatli oluyor. Buz parçaları için tetikte olun. Bazen açıkça görülebilirler, ancak örneğin kırsal yollarda, kenarlarda veya ağaçların ve binaların oluşturduğu gölgelerde buz gizlenmiş olabiliyor. Bu durumlarda ekstra özen gösterin ve hızınızı düşük tutun

Beşyol Moto Kurye

Sefaköy kurye ile sitemizi uzun süredir okuyanlar, geçen yıl bu konuyu yayınladığımızı hatırlayacaktır. Ancak bu o kadar önemli ki, tekrar ziyaret etmeye değer olduğunu düşünüyoruz. Antifriz çeşitli formüllerde bulunur ve bunlar birbirleriyle karıştırılmamalıdır. Araç el kitabınız size ne tür antifriz ihtiyacınız olduğunu ve radyatörünüze koymanız gereken doğru su ve antifriz oranını söyleyecektir. Daha fazla rahatlık için hazır karışım antifriz de satın alabilirsiniz.

 • İlk sorunuz her zaman şu olmalıdır: Yolculuğum gerekli mi? Yollar buzluysa dışarı çıkmak zorunda değilseniz çıkmayın
 • Yolculuğunuzu planlayın: Bu garip bir nokta gibi görünebilir, ama bir düşünün, yollarda neler yaşanıyor, neler oluyor
 • Erkenden hazırlanır: Hava durumu raporlarını kontrol eder ve aracınızı hazırlamak için kendinize bolca zaman tanırsanız,
 • Daha az zaman baskısı altında kalırsınız. Acele etmek, güvenli sürüşün düşmanıdır, özellikle de etrafta buz varken.
 • Altın kural: Kendinize daha fazla zaman tanıyın! Lastik sırtınızı yani dişleri yola çıkmadan düzenli aralıklarla kontrol edin.
 • Lastik dişlisi yasal sınır 1,6 mm olmasına rağmen, karlı ve buzlu koşullarda, derinlik 2,5 ile 3 mm arasında olmalıdır
 • Kesinlikle kar düştüğünde lastiklerinizi yola çıkmadan önce kar lastikleri ile mutlaka değiştirmeyi düşünmek mantıklıdır.
 • Ayrıca kış lastiklerini de değerlendirebilir veya daha fazla bilgi için profesyonel bir lastik montajcısı ile görüşebilirsiniz.

Sefaköy kurye tabii ki, birçok insan dikkatli, tıpkı pek çok insan mantıklı ve güvenli bir şekilde araba kullanıyor. Ancak tüm bunlar gibi, her zaman iyileştirilecek yer vardır . Yeni kurallar ( kuralları” olarak da bilinir) herkese yollarımızı kullanan yani kısacası, hepimiz birbirimize (ve kendimize) bakıyorsak, yollarımız daha güvenli yerler haline gelmelidir. Ayrıca kurtarma sürücüsüne ne olduğunu anlatmak zorunda kalmak oldukça utanç verici olurdu.

Beşyol Motorlu Kurye

Mahmutbey kurye olarak soğuk, karlı, buzlu ve yağışlı havalarda neler yapılıyor? Nasık hareket ediliyor? ‘Soğutma sıvısı deponuzun’ doğru türde antifriz ile doldurulduğundan emin olun. Antifriz oldukça gerekli bir şeydir. Adından da anlaşılacağı gibi motorunuzun soğutma sistemindeki suyun donmasını engelliyor. Su donarsa, yeni bir radyatör (ve belki de yeni bir motor) için çok kötü bir faturayla karşı karşıya kalırsınız. İşte hızlı bir kılavuzu size sunuyoruz.

Mahmutbey kurye zamanı kademeli olarak kullanıyor. Sürüş sırasında hava durumu önemli bir faktördür. Gerçekten kötüyse, seyahatinizi ertelemek veya toplu taşıma araçlarını kullanmak en iyisi olabiliyor. Bu, buzlu koşullarda sürüş için hızlı kılavuzumuz. Umarız bizim yazarken keyif aldığımız kadar siz de okurken keyif almışsınızdır. Kış sürüşü hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkes için, diğer yazılarımıza bakın. Yani kılavuzu’nda eğlenecek çok şey bulacaksınız:

 • İleriyi gözünüz ile durmadan tarayarak sorunları tahmin etmeye çalışın.
 • Gelişmekte olan bir tehlike görürseniz tepki vermeniz çok dikat ediliyor
 • Böyle kaygan yollardan giderken ani, sert, fren ve hızlanmalardan kaçının
 • Nerede olduğunu düşün. Ana yollarda koşullar daha hızlı iyileşmiş olabiliyor,
 • Özellikle kırsal kesimlerde geçerken yan yollar hala buzlu ve kaygan olabiliyor
 • Her yolun asfalt, kumlu yada topraklı olduğunu kesinlikle artık varsaymayın
 • Çoğu durumda belediyeler ve ulusal karayolları yalnızca öncelikli yolları tuzlar.

Beşyol Acil Kurye

Bakırköy kurye trafik kazası riski çok daha yüksek olduğundan, her zaman yoğun sisli veya buzlu koşullarda araç kullanmaktan kaçının. Birçok sürücü çok kötü havalarda zorluklarla karşılaşır. Yerel ve ulusal medya aracılığıyla hava durumu tahminlerini ve sürücülere genel tavsiyeleri takip edin. Yağan kar görüşü azalttığında, şiddetli yağmur veya siste yaptığınız gibi kısa farlarınızı kullanın. Düşen veya yeni yağan karın çok fazla zorluğa neden olması gerekmez.

Bakırköy kurye bunlara çok dikkat eden bir kurumdur. Derin karda kalkış yaparken patinaj yaşarsanız, tekerlekler daha fazla kazacağı için motoru yarıştırmayın.Arabayı biraz geriye ve sonra tekerlek boşluğundan ileri doğru hareket ettirmeye çalışın. Yapabileceğiniz en yüksek vitesi kullanın. Önünüzdeki araçla aranızdaki mesafeyi artırın, yavaşlamadan önce aynaya bakmayı unutmayın. Yollara bakım yapılmış olsa bile dikkatli sür. Koşullar çok kısa mesafelerde değişebiliyor.

Florya kurye dertlerin çarelerine elinden gelene derman oluyor. zaman zaman çok nazikçe frenlerinizi test edin, ancak frenlemeden önce aynalarınıza baktığınızdan emin olun. Kar, ön tekerleklerin arkasına veya arabanın altındaki fren bağlantılarının etrafına toplanabiliyor. Ve bu nedenle direksiyon ve frenlemeyi etkiliyor. Florya kurye hayat mücadelesine devam ediyor. ön camı elle temizlemeye hazır olun. Silecekleriniz ısıtıcı yardımıyla bile karı süpüremeyebiliyor.

Beşyol Hızlı Kurye

Küçükçekmece kurye olarak Kar, ışıklarınızın ve göstergelerinizin etrafında toplanabilir ve toplanabiliyor. Ayrıca radyoda ve sosyal medyalarda seyahat bültenlerini dinleyerek ve değişken mesaj işaretleriyle ilgili herhangi bir bilgiyi not ederek hava ve trafik koşulları hakkında bilgi edinmeye çalışın. Gece donması, özellikle daha az kullanılan yollarda, genellikle buzlu bir yüzeye neden olur. Kenarlarda don belirtileri arayın. Lastik önemini bir kez daha gözden geçirmeyi düşündük.

Küçükçekmece kurye ile yollar daha yeni donmaya veya çözülmeye başladığında daha da tehlikelidir. Su ve buz kombinasyonu, son derece kaygan bir yüzey oluşturur. Yağmur yağarken yollarda donma (kara buz) görünmez bir tehlikedir. Hava çok soğuksa, ıslak görünen tüm yüzeylere muhtemelen donmuşlar gibi davranın. Yol ıslak görünüyor ancak lastiklerden ses gelmiyorsa buzlanmayı bekleyin. Buz üzerinde motosiklet ve araç sürerken;

 • Hızını özellikle bu tarsz olan yollarda düşük tutmalısın
 • Her yolda giderken hız ve kontrole dikkat etmelisin
 • Frenler, gaz pedalı, direksiyon, debriyaj ve vitesler
 • Çok hassas ve temkinkar olarak ve ince davranın.
 • Ancak yaş, sağlık ve deneyim aynı zamanda bilgi gerekir
 • İnsanların ne kadar savunmasız olduğunu da etkiler
 • Her hata ve durum araç sürücülerini de kapsayabiliyor.

Sefaköy Kurye

Ataköy kurye son gönderilerimizin ruhuna uygun olarak, geri dönüp lastiklerinizi kontrol etmenin önemli olduğunu anladık. Şunu bir düşünün: 2020 yılında, araç kusurlarının rol oynadığı kazalarının neredeyse üçte biri, yetersiz şişirilmiş, kusurlu veya yasa dışı lastiklerden kaynaklanıyor. Bu çok fazla önlenebilir sefalet. Bir trafik kazasına karışmamış olsanız bile, yine de polis tarafından durdurulabilirsiniz. Lastiklerinizin minimum yasal diş derinliğinin altında olmamalıdır.

Güzel olan şu ki, birkaç basit kurala uyarak bu ağırlaştırmayı önleyebilirsiniz. Lastikler yasal sınırın altında olduğunu tespit ederlerse size bin lira ve üzerine kadar para cezası verebiliyor. Ayrıca lastik başına 3 ceza puanı verebilirler. Bunu kimse istemez, değil mi? Haftalık düzenli kontroller yapın. Lastik duvarında şişkinlik, kesik ve yırtık belirtileri olup olmadığına bakın. Olağandışı bir şey fark ederseniz, aracınızı yerel garajınıza götürün ve kontrol etmelerini isteyin.

Ataköy kurye olarak ek amacımız insanların boşu boşuna yollarda kaza yapmamalarıdır. Tüm araba lastiklerinin yasal olarak minimum diş derinliği 1,6 mm olması zorunludur. Lastik diş derinliğinizi kontrol etmenin en kolay yolu, diş derinliği ölçer kullanmaktır. Bu kullanışlı, kolayca bulunabileceği torpido gözünde saklanabiliyor. Lastikler genellikle eşit şekilde aşınmadığından, her bir lastiğin diş derinliğini 3 farklı yerden kontrol ettiğinizden emin olun.

Florya Kurye

Yeşilköy kurye olarak her zaman lastik sırtın yani dişlilerin olukları arasında bulunan sırt aşınma göstergelerini de kontrol edebilirsiniz: bunlar çok doğru olmasalar da size lastiklerinizin nasıl aşındığı hakkında bir fikir verirler. Alternatif olarak, lastiklerinizi profesyonelce kontrol ettirin. Pekala, umarım şimdi coşkuyla dolu ve şu anda dışarı çıkıp arabanızı kontrol etmek için tamamen ilham almışsınızdır. Sizi ‘yorduğumuzu’ düşünmekten nefret ederiz. (üzgünüz!)

Yeşilköy kurye insanların iyiliğini istiyor. Yetersiz şişirilmiş lastikler aşırı ısınmaya, kötü yol tutuşa ve hatta aşırı durumlarda patlamaya neden olabiliyor. Lastiklerinizin doğru basınca şişirildiğini düzenli olarak kontrol etmek için not alın. Sihirli sayıyı bilmiyorsanız, araç el kitabınız size yüklü ve boş ağırlıklardaki doğru lastik basınçlarının bir listesini verecektir. Yakında daha fazla ipucu ile geri döneceğiz, ancak bu arada, bu tür şeyler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, elbette biliyor musunuz?. O zaman çok şanslısınız.

 • Moto kuryelerin kask gibi isteğe bağlı ekipmanlar dışında onları koruyacak hiçbir şeyleri yoktur.
 • Motosiklet kullananlar özellikle rüzgardan ve bozuk yol yüzeylerinden kolayca etkilenebilirler.
 • Diğer araçlardan daha küçüktürler ve özellikle kavşaklarda gözden kaçırılmalarını kolaylaştırırlar.
 • Büyük araçlarda, bir sürücünün görüş alanından kolayca gizlenebileceği kör noktalar bulunur.
 • Özellikle trafikte şerit değiştiren dönüşlere maruz kaldıkları döner kavşaklarda risk altındadırlar.
 • Yoğun bir ortamda, bir bisikletçinin arka plana karışıp karışmadığını görmek zor olabiliyor.
 • Hız yaparsanız maalesef tehlikelere daha az güvenli tepki verme şansınız olduğu anlamına gelir!

Halkalı Kurye

Halkalı kurye olarak başarılı olunuyor. Uyuyan veya dişçi koltuğunda oturan herkes için bir istisna yapacağız. Merhaba ve ‘korunmasız yol kullanıcıları kılavuzumuzun’ bölümüne hoş geldiniz. Bu yazıda bisikletçilerin etrafında güvende kalmak için neler yapabileceğinize bir göz atacağız. Motosikletlilerin çoğu yol türünde bulunabiliyor. Kentsel alanlarda daha fazla karşılaşabilirsiniz, ancak bu, köylerde veya kırsal ortamlarda çok sayıda görmeyeceğiniz anlamına gelmez.

Halkalı kurye zamanı iadereli kullanıyor. Bu son noktayı biraz bilimle ele alalım. Beyinlerimiz harikadır, ancak bazen çevremizdeki dünyayı yorumlarken hata yaparlar. Aynı zamanda, gözlerimiz mevcut görsel bilginin sadece bir kısmını yakalama yeteneğine sahiptir, bu nedenle beyin boşlukları doldurur ve eksik parçalar hakkında ‘tahminlerde’ bulunur. Bu yazının daha iyi ve daha güvenli bir sürücü olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Daha fazlasını istiyorsanız, takip edin.

Yayalar ve motosikletliler trafikte önemli unsurlardır. Diyelim ki alışverişe gitmek için yerel kasabanıza gidiyorsunuz. Yolda her zamanki arabalar, kamyonetler, otobüsler ve kamyonların yanı sıra yayalar ve motosikletlilerle baş etmeniz gerekiyor. Onları gördüğünüzde ne düşünmelisiniz? Hızını düşük tut. Bu, gerekirse durmanızı kolaylaştıracaktır. Bu çoğu sürüş durumunda oldukça iyi bir tavsiyedir. Aşırı hız, kritik kararlar vermek için daha az zamanınız olmadığı habercisidir.

Küçükçekmece Kurye

İkitelli kurye çok dikkatli olarak nizami bir sürüs sergiliyor. Aldığımız tüm bilgileri işleyemediğimiz için, her zaman bir tehlikeyi gözden kaçırma şansımız vardır – özellikle de bir tanesini görmeyi ‘beklemiyorsak’. Örneğin, bir bisikletçiyi, doğrudan arkalarındaki bir araç gibi arka plan ayrıntılarıyla ‘gizlediği’ için gözden kaçırabiliriz. Düz beyaz bir çizgi ile işaretlenmiş bisiklet şeritlerinden uzak durun ve kaçınılmazsa, yalnızca kırık beyaz bir çizgi ile işaretlenmiş bir bisiklet şeridinde sürün.

İkitelli kurye ile bu yazıda, iki grup korunmasız yol kullanıcısına bir göz atacağız. Özellikle yayalar ve motosikletliler. Ancak savunmasız bir yol kullanıcısı nedir? Ve onlar hakkında bilgi edinmen neden önemli? Savunmasız yol kullanıcıları bir tanım Hassas yol kullanıcıları ekstra bakıma ihtiyaç duyan kişilerdir. Motosikletçiler, biniciler, yayalar ve bisikletçiler bu gruba girer ve kolayca tanımlanabilirler. Peki yardım etmek için ne yapabilirsin? İşte başlamanıza yardımcı olacak birkaç güvenlik ipucu:

 • Dikkatli olun ve sürekli olarak tehlikeleri tarayın, yol ortamının olabildiğince eksiksiz aynalarınızı kullanın.
 • Sola dönmeden önce yakındaki aynaya özellikle dikkat edin, araçlar aniden kör bir noktadan çıkabilir
 • Özellikle motorcuları gözleyin, onları ne kadar çok görmeyi beklerseniz, onları tespit etme olasılığınız o kadar artar
 • Çok yakın sürerek onları rahatsız etmeyin, güvenli bir şekilde geçebilecek duruma gelene kadar bekleyin
 • Araç solladığınızda onlara bolca yer bırakın, özellikle bir motosiklet solladıktan sonra ani sola dönmeyin.
 • Hızlarını ayarlamak için zamanları olmayabilir, bu da bir çarpışmaya neden olabilir. Kendinize zaman ve alan verin,

Ara

×